Головна Для батьків і дітей Орієнтовні завдання конкурсного випробування для вступу у 8 клас з технологічним профілем навчання1

Орієнтовні завдання конкурсного випробування для вступу у 8 клас з технологічним профілем навчання1

Лінійні

1. За листоношею Печкіним, який бігає навколо будинку,  біжить пес Шарик. Довжина будинку Х метрів,  а ширина У метрів. Скільки метрів довелося пробігти Печкіну, поки з будинку не вийшов кіт Матроскін і не зупинив Шарика, якщо листоноша оббіг будинок Z разів.

2. Почувши про загрозу пташиного грипу,  від бабусі втекли Х курочок і У півників. Щоб повернути одну курочку, бабуся витратила t1 хвилин, а півника  –  t2 хвилин. Скільки годин знадобиться бабусі, щоб упіймати усіх втікачів.

3. Хлопці вибили на 1 поверсі х1 шибок, на 2 поверсі – х2, на 3 поверсі – х3, на четвертому – вдвічі більше, ніж на першому і на другому разом, на п’ятому – стільки, скільки всього вибили шибок на четвертому і на першому поверхах.  Скільки всього вибили шибок?

4. Коли Остап прийшов на День народження до Ромчика, він разом із подарунком важив 36 кг 100 г. Там Остап з’їв x цукерок по 10 г кожна, y бананів по 200 г кожний, z бутербродів по 150 г кожний та один торт  вагою 2 кг 600 г разом із свічками. Скільки важив Остап, коли він збирався додому з Дня народження, якщо подарунок він вирішив залишити собі?

5. У бабусі  мешкає кішка. Одного разу вона мандрувала по сайтах Інтернету і дізналася, що в одному яблуці міститься скільки вітамінів, скільки у трьох мишах. Кішка вирішила замість мишей їсти яблука. Мурка ловить і їсть х мишей на місяць, що складає 30 днів. Скільки яблук на тиждень потрібно з’їсти кішці, щоб отримати таку ж саму кількість вітамінів.

6. Людина бажає обклеїти шпалерами довгу стіну в своїй квартири. Довжина стіни а м, висота – b м. Рулон шпалер має довжину  12 м, а ширину – 80 см. Скільки будуть коштувати шпалери для усієї стіни, якщо ціна одного рулону шпалер –  k грн.

7. Людині потрібно з’їздити з Лондону в розміщений в 390 милях Единбурга. Вона може їхати або на «Роллс-Ройсі» або на «Форді Екскорт». «Роллс-Ройс» витрачає 1 галон пального на кожні 15 миль шляху, «Форд  Екскорт» витрачає 1 галон пального на кожні 36 миль шляху. Скільки буде коштувати поїздка до Единбурга на «Роллс-Ройсі», якщо вартість 1 галону бензину  становить х фунтів? Скільки грошей він зекономить, якщо замість цього поїде на автомобілі марки «Форд  Екскорт».

8. В магазині продається тканина . її ціна – в грн. за кв. м. Підрахувати вартість куска цієї тканини довжиною х м і шириною 80 см.

9. Облаштувавши навесні подвір’я ліцею, учні висадили х берізок, у каштанів та z яблунь. Висота кожної берізки становить а1 м та а2 см, каштана  b1 м та b2 см, а яблуні –  с1 м та с2 см.  Яка загальна висота усіх дерев (в метрах), які посадили учні?

10. На дні народження Петрик пригощав своїх друзів смачним тортиком вагою х кг. Уже через кілька хвилин частувагь від тортика залишилися лише кремові квіточки в кількості t штук вагою m грамів кожна. У скільки разів важча з'їдена частина торта гостями порівняно з залишком?

11. Складіть програму обчислення суми цифр цілого двохзначного числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть двохзначне число: 34
3+4=
7.

12. Складіть програму обчислення квадрату суми цифр цілого двохзначного числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть двохзначне число: 34
3+4 у квадраті =49
.

13. Складіть програму обчислення суми цифр цілого трьохзначного числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть трьохзначне число: 345
3+4+5=12

14. Складіть програму обчислення суми квадратів цифр цілого трьохзначного числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть трьохзначне число: 345
9+16+25=50
.

15. Складіть програму обчислення добутку другої та третьої цифр цілого чотирьохзначного числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть чотирьохзначне число: 3456
4х5=20

16. Складіть програму обчислення добутку цифр цілого чотирьохзначного числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть чотирьохзначне число: 3545
3х5х4х5=300

17. Складіть програму обчислення передостанньої цифри цілого числа з кількістю цифр >=2. Екран, повинен мати вигляд:

Введіть число: 3456
Передостання цифра числа 3456 - це 5

18. Дано ціле чотирьохзначне число. Знайдіть суму кубів цифр цього числа. Екран повинен мати вигляд:

Введіть число: 3456
27+64+125+216=432

19. Складіть програму переведення суми грошей, заданої в копійках, у гривні та копійки. Екран повинен мати вигляд:

Введіть суму у копійках –> 2360
2360 коп - це 23 грн. 60 коп

20. Складіть програму переведення часу, заданого у хвилинах, у години та хвилини. Екран повинен мати вигляд:

Введіть час (хв) –> 150
150 хв. - це 2 год 30 хв.

21. Складіть програму переведення часу, заданого у секундах, у години, хвилини та секунди. Екран повинен мати вигляд:

Введіть вхідні дані:
Час (с.) –> 19520
19520 секунд -  це 5 годин 25 хвилин 20 секунд

22. Дано натуральне число n. Якою найменшою кількістю монет можна виплатити n копійок? Вважаємо, що в достатній кількості є монети 1, 5, 10 і 20 копійок. Екран повинен мати вигляд:

Введіть вхідні дані:
Сума (коп) –> 79
По 20 коп – 3 шт
По 10 коп – 1 шт
По 5 коп – 1 шт
По 1 коп – 4 шт

23. Дано ціле двохзначне число. Помножте на 10 число, яке утворюється, якщо виписати цифри першого числа у зворотному порядку. Екран повинен мати вигляд:

Введіть число: 93
39*10=390

24. Дано ціле трьохзначне число. Додайте одиницю до числа, яке утворюється, якщо виписати цифри першого числа у зворотному порядку. Екран повинен мати вигляд:

Введіть число: 345
543+1=544

25. Дано ціле чотирьохзначне число. Помножте на два число, яке утворюється, якщо виписати цифри першого числа у зворотному порядку. Екран повинен мати вигляд:

Введіть число: 3456
6543х2=13086
.

26. Нехай у не високосному році 1 січня - понеділок. Нехай k - порядковий номер дня з початку року (1<=k<=365). Складіть програму, яка визначає по цьому числу, який це буде день тижня (1–6, 0 - неділя). Екран повинен мати вигляд:

Введіть вхідні дані:
Порядковий номер дня з початку року –> 14
Порядковий номер дня у тижні – 7
.

27. Нехай у будинку k поверхів та m квартир на поверсі. Дано  номер квартири R. З’ясуйте, на якому вона поверсі та у який парадній. Екран повинен мати вигляд:

Введіть вхідні дані:
Кількість поверхів у будинку –> 4
Кількість квартир на поверсі –> 4
Номер квартири –> 17
Квартира 17 в 2 під’їзді, на 1 поверсі
.

28. Робітник заробляє х грн. За кожні 38 годин своєї роботи. Йому платять в 1,5 рази більше за кожну годину понад 38 годин. Яку суму він отримає, якщо пропрацює а годин (а>38)?

29. Хлопчик, який торгує газетами, заробляє а грн. від продажу перших 100 газет. На кожній з інших проданих газет він заробляє по х коп. Напишіть програму, яка визначає заробіток за день хлопчика, якщо він продасть y газет (y>100).

30. Від станції до озера S км. Туристи, від станції до озера, півгодини йшли пішки зі швидкістю А км/год, а потім сіли в машину, яка їхала зі швидкістю В км/годЗа який час туристи добралися до озера?   

Розгалуження

1. Вивести на екран номер координатної чверті, якій належить точка з координатами (х,у).

2. Написати фрагмент програми для підрахунку суми тільки додатних із трьох даних чисел.

3. Дано три числа. Написати програму для підрахунку кіль­кості серед них чисел, що є непарними або кратні 3.

4. Складіть програму, в якій із трьох введених із клавіатури чисел підносяться до квадрата додатні, а від’ємні залишаються без зміни.

5. Знайти найбільше з трьох даних чисел.

6. Дано три різних цілих числа, знайти середнє. Середнім назвемо число, більше від найменшого з даних чисел, але менше від найбільшого.

7. Скласти програму, яка зменшує перше введене число в 5 раз, якщо воно більше другого введеного числа за модулем.

8. Чи належіть число х відрізку [а,в] (а і в вводяться з клавіатури).

9. Дано два дійсних числа x, y (x≠y). Якщо x<0, то змінній z присвоїти значення модуля числа x, а в протилежному випадку  z присвоїти значення їх півсуми.

10. Дано два дійсних числа x, y (x≠y). Якщо x і y від’ємні, то кожна з них замінити модулем, а якщо від’ємне хоч одне з           них, то збільшити кожне на 0.5.

11. Дано два дійсних числа x, y (x≠y). Обчислити x-y, якщо x>y, а в протилежному випадку обчислити x-y+1.

12. Дано два дійсних числа x, y (x≠y). Якщо хоча б одне з них належить відрізку [0.5,2], то обидва числа зменшити в 10  раз, залишити без змін – в протилежному випадку.

13. Визначити, чи є задане ціле число а непарним двозначним числом.

14. Визначити, чи є серед заданих цілих чисел а, b, c хоч одне парне.

15. Дано три числа. Вибрати з них ті, які належать заданому відрізку [a, b].

16. Визначити, чи є серед цифр заданого цілого трьохзначного числа однакові.

17. Задані площі круга і квадрата. Визначити, чи поміститься квадрат в крузі.

18. Визначити найбільшу цифру трицифрового числа.

19. Два прямокутники задані довжинами своїх сторін. Сторони прямокутників паралельні. Визначити чи можна помістити перший прямокутник у другому.

20. Дано значення змінних a, b, c, які є довжинами трьох відрізків. Написати програму, що визначає, чи можна побудувати трикутник з  відрізків заданої довжини.

21. За номером пори року вивести назви місяців цієї пори року.

22. За номером місяця визначити пору року.

23. За номером місяця визначити кількість днів у ньому.

24. За номером дня тижня визначити кількість уроків у цей день.

25. Дано натуральне число N (N<=100), яке позначає вік людини. Додати до цього числа одне зі слів: «рік», «роки», «років», відповідно до норм української мови. Наприклад: 1 рік, 12 років, 52 роки.