Головна Для батьків і дітей Орієнтовні завдання екзамену з інформатики для 5 класу 2018-2019 н. р.

Орієнтовні завдання екзамену з інформатики для 5 класу 2018-2019 н. р.

Екзамен з інформатики 5 клас

 

 

Лінійні задачі.

1. Написати програму, яка знаходить суму двох чисел a та b.2.

2. Написати програму, яка знаходить подвоєну різницю двох чисел a та b.

3. Написати програму, яка знаходить значення виразу: х2-2ва+у3.

4. Написати програму, яка знаходить добуток двох чисел a та b.

5. Написати програму, яка знаходить периметр трикутника, якщо відомі довжини трьох його сторін а,b,c.

6. Написати програму, яка знаходить периметр прямокутника, якщо відомі довжини двох його сторін а,b.

7. Написати програму, яка знаходить периметр чотирикутника, якщо відомі довжини чотирьох його сторін а,b,c,d.

8. Написати програму, яка знаходить периметр квадрата, якщо відома довжина його сторони а.

9. Написати програму, яка знаходить площу прямокутника, якщо відомі довжини двох його сторін а,b.

10. Написати програму, яка знаходить площу квадрата, якщо відома довжина його сторони а.

11. У кота Матроскіна є город, що має форму квадрата, периметр якого х м. Чому дорівнює площа городу, яку повинен перекопати навесні пес Шарик під чуйним керівництвом кота?

12. Скільки шматочків цукру розчиняється у каві, яку під час перерви в роботі за комп’ютером приготував собі Петрик, якщо хлопець сам поклав у склянку х шматочків цукру, а такса Дуська, прибігши в кухню по сосиску, поки Петрик радився з приводу розв’язування задачі з Микитою, додала ще у шматочків?

14. Щоб не запізнитися на наступний урок, семикласник має навчитися складати свої речі в рюкзак за 15 с. Скільки разів встигне скласти свої речі семикласник за х хвилин великої перерви?

15. На минулі вихідні ми разом із Петриком та Стасиком ходили до цирку. Нам дуже сподобався виступ клоунів, а Дусі – виступ дресированих котиків. Наш цирк складається з х секторів, у кожному секторі у рядів, а в кожному ряду – по z місць. Кожного вечора цирк повністю заповнений. Допоможіть касирові цирку, склавши програму, яка б визначала, скільки білетів продають щовечора.

16. Звільняючись на пенсію, учителька порахувала, що за довгі роки педагогічної праці вона поставила своїм учням х оцінок низького рівня, у оцінок середнього, z оцінок достатнього та q оцінок високого рівня. Скільки всього оцінок поставила вчителька за всі роки своєї праці?

17. Учора ми у дворі грали в жмурки. Переховуючись від Стасика, х хлопців забігли в будинок. При цьому у з них сховалися в підвалі, кілька наших товаришів заховалися на горищі, а d хлопців ніяк не могли вирішити, куди їм потрібно бігти, тому й каталися на ліфті вгору та вниз, доки їх не знайшов Стасик. Визначте, скільки ще не знайдених гравців переховується в будинку? Яка кількість хлопців ховалася на горищі?

18. У бабусі Петрика мешкає улюблена киця Мурка. Одного разу, коли бабуся задрімала, кицька мандрувала по сайтах Інтернету і дізналася, що в одному яблуці міститься стільки ж вітамінів, скільки й у 3 мишах. З цього визначного для мишей моменту вона вирішила перестати полювати на мишей та почати гризти яблука. Зазвичай Мурка ловить та їсть х мишей на місяць, що складається з 30 днів. Скільки яблук за тиждень потрібно згризти Мурці, щоб отримати рівноцінну кількість вітамінів?

19. До Петрика прийшли на День народження х гостей. З них у – його однокласники, а всі інші - найближчі родичі. Скільки найближчих родичі завітали на День народження до Петрика?

20. Улюблена бабусина киця Мурка вирішила взагалі перестати ловити бідних мишей та стати вегетаріанкою. Тому вона кожного дня їсть х картоплин, у морквин та z капустин. Скільки всього овочів зїдає за день киця Мурка?

21. Сподіваючись накопичити гроші на придбання новенького компютера, Стасик придбав три лотерейні білети «Лото Забава». Йому наснилося, що перший білет виграв х гривень, другий – у гривень, а третій – стільки грошей, скільки перший та другий білети разом узяті. Коли в неділю вранці Стасик переглядав телевізор, він зрозумів, що жоден білет нічого не виграв. Скільки ж грошей не зміг відкласти для придбання комп’ютера Стасик?

22. Перед початком нового навчального року Петрик, Стасик та Тарасик приїхали в село відвідати бабусю Петрика. Кожен хлопець привіз бабусі великий та гарний букет соняшників. Бабуся порахувала, що у кожному соняшнику міститься 128 зерняток, які вона дуже обережно вилущила з квітки. Скільки гарних соняшників буде наступного літа прикрашати бабусин город, якщо букет Петрика складався з х1 соняшників, Стасика – з х2 квіток, а букет Тарасика містив х3 цих корисних рослин?

23. За листоношею Пєчкіним біжить, голосно гавкаючи та намагаючись відібрати у нього посилку, пес Шарик. Листоноша, тікаючи від нього, бігає навколо будинку. Довжина будинку х м, а ширина – у м. Скільки метрів довелося пробігти Пєчкіну, поки з будинку не вийшов кіт Матроскін та не зупинив Шарика, якщо листоноша оббіг будинок z разів?

24. Після футбольного матчу на кубок ліцею завгосп не дорахував шибок у вікнах ліцею. На першому поверсі він недорахував х1 шибок, на другому – х2, на третьому – х3, на четвертому – удвічі більше, ніж на першому та другому разом, а на п’ятому – стільки, скільки всього вибили шибок на четвертому та першому поверхах. Скільки всього шибок доведеться встигнути вставити завгоспу до понеділка?