Наша добра справа

Інтернет – це наче цукерки, деякі з них солодкі, а деякі – гіркі.

Солодкі – це сайти, які тобі подобаються,

а гіркі – це віруси і хробаки.

(учень 3 класу)

Однією з основних ознак розвитку сучасного суспільства є стрімкий розвиток комп’ютерних інформаційних технологій, який дає можливість сучасній людині навчатися, обговорювати проблеми, які турбують, знайомитися та спілкуватися з друзями, а також перенестися в будь-яку країну світу, дізнатися про її культуру та традиції, використовуючи необмежені можливості Всесвітньої мережі Інтернет.

Але разом із тим в Інтернеті приховано досить багато небезпек як для дітей, так і для дорослих. Головною особливістю Інтернету є те, що він поглинає всю інформацію. Ми повинні бути людьми, які будуть орієнтуватися у цій інформації і працювати для цього, ми повинні ухвалювати рішення, вибирати і аналізувати, бути відповідальним за інформацію, з якою маємо справу.

Потрапивши в Інтернет, дитина на кожному кроці зустрічається з різноманітними небезпеками: небажаний контент (реклама алкоголю і тютюну, періодичне потрапляння на сайти для дорослих, на сайти, які мають віруси); кіберзлочинність (виманювання інформації шляхом шахрайства); віруси та спам (листи від невідомих осіб, ланцюгові листи, нав'язування програм чи ігор при скачуванні різноманітного матеріалу з Інтернету).

Із психологічної точки зору Інтернет сприймається людиною, чимось на рівні натовпу. А в натовпі, як відомо, обличчя і індивідуальність зникає, а з нею і відповідальність. Не даремно закон жорсткіше карає тих, хто бере участь у груповому злочині. Коли ж ми потрапляємо в Інтернет, ми, як і в натовпі, нібито зникаємо, відчуваємо себе анонімними та недоторканними, із легкістю можемо «качати» піратську продукцію, хоча, якщо, задуматися, це те саме, що украсти річ у магазині, але ж у житті ми такого не зробимо.

У мережі ми можемо легко написати будь-яку образу, принизити людину, влаштувати скандал, який затягне всіх, хто в цей час опиниться на злощасному сайті і т.д. Нас, по суті, не цікавить навіть те, що всі будуть знати, хто ми, адже це віртуальний світ, і те, що там відбувається – там і залишається, а якщо ми зустрінемо людину, яку ми образили під фоткою/у форумі/будь-де, в житті – якщо взагалі її зустрінемо – то ми просто натиснемо кнопку «мороз» і обійдемо. І знову ж таки ніякої відповідальності.

Ось і наша команда вирішила зробити невеликий крок до того, щоб стати обережнішими у спілкуванні в мережі Інтернет. Можливо, наше добре діло допоможе комусь усвідомити глибину цієї проблеми та приєднається до її вирішення. Адже, необхідно розпочинати з невеликих кроків: з себе та своїх друзів.

Учні Фастівського НВК провели просвітницьку роботу серед школярів з метою ознайомити учнів з правилами безпечного користування послугами мережі Інтернет та правами захисту інформації в Інтернеті, з метою виховати повагу та відповідальне ставлення до свободи слова й конфіденційності особистості, авторських прав та даних в Інтернеті. Навчили захищати себе і свій комп'ютер від небажаного впливу; правильно реагувати на кіберзалякування та кібербулінг; протидіяти мові ненависті онлайн. Ці знання допоможуть дітям вільно і безпечно почуватися у світі інформації

Школярі могли відчути емоції дівчинки під час знайомства в Інтернеті завдяки відтвореній «Казці про Скріпочку».

З метою узагальнення знань дітям було запропоновано колективне проходження підсумкових тестів.

Безсумнівно, Інтернет – найбільш потужний винахід, який зламає ще безліч стереотипів і зробить чималу кількість міні-революцій у різних сферах нашого життя. І нехай Інтернет увійде у ваші побут і роботу, але не захопить у вашу волю і розум. Можливість використання Інтернету дуже важлива для кожної сучасної людини. Однак завжди слід пам'ятати про потенційну небезпеку мережі і розуміти, що реальне життя проходить дуже швидко, якщо гаяти за комп'ютером свій час.