Головна

До Дня Великої Перемоги

День Перемоги є державним святом в Україні та відзначається щорічно 9 травня. Це свято - радісне і одночасно сумне нагадування про історичну перемогу людства над фашизмом. Велика Вітчизняна війна почалася в 1941 році. Шлях радянської армії до Дня Перемоги був дуже складним. У цій війні полягли мільйони громадян радянських республік.

Пам'ять про ці жертви зобов'язує нас перейнятися усвідомленням того, що, якби не було спільної перемоги над фашизмом, то покоління, що прийшли в життя після війни, могли б взагалі не народитися.

9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті. О 6 годині ранку про перемогу над гітлерівською Німеччиною сповістив по радіо диктор Юрій Левітан. Тому 9 травня вважається Днем Перемоги, хоча воєнні дії тривали ще не один місяць. Статус державного свята День Перемоги одержав тільки в 1965 році. До цього 9 травня було звичайним робочим днем, який офіційно не відзначали.

Територія України стала ареною найзапеклішого збройного протиборства двох могутніх держав. Буквально кожен клаптик її землі переораний бомбами, снарядами, перекопаний солдатськими лопатами, рясно политий кров’ю. Тут відбувалися найжорстокіші битви війни і загинуло чи не найбільше бійців та командирів Червоної армії.

 На долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви. Окупанти винищили 3,9 млн. мирних жителів і до 1,4 млн. військовополонених, а 2,4 млн. молодих, найбільш працездатних українців вивезли на примусові роботи до Німеччини. Багато з них там і загинуло.

Ми завжди пам’ятатимемо ціну, яку заплатили наші діди і прадіди за сьогоднішній мир в Україні, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей. Будемо ж гідні ратного і трудового подвигу наших дідів. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край.

2 мільйона – югослави;

600 тисяч – французи;

400 тисяч – італійці;

370 тисяч – англійці;

344 тисяч – чехи та словаки.

Україна займає перше місце за втратами населення:

у 1941 році населення України становило - 41 мільйон 900 тисяч чоловік,

у 1945 році залишилося - 27 мільйонів 400 тисяч чоловік, вивезено у Германію - 2 мільйона 200 тисяч чоловік. 

Підготувала Давидкова Катерина. 9-А клас.